Légzéstréning 1 alkalom

A legelső gondolat, ami az embernek az eszébe jut, hogy minek az embernek légzéstréning…hiszen, aki él lélegzik.

A légzésünk alapvető vegetatív létfenntartó tevékenység. Születésünk első pillanatában belégzéssel kezdődik és halálunk utolsó pillanatában kilégzéssel zárul.  Aki él végzi ezt a tevékenységet, ezért felmerülhet a kérdés, hogy mit kell ezen tréningezni? Sajnos azonban szembe kell néznünk azzal a ténnyel, hogy attól mert valami ösztönös, még nem biztos, hogy jól működik.

A légzés egy idegrendszer által szabályozott folyamat, mely a légcseréjét biztosítja a légkör és a szervezet között a véren és a tüdőn keresztül, valamint a vér és a sejtek között a sejtlégzést biztosító enzimek segítségével. A légzés volumene, a légzés frekvenciája és a légzés sebessége viszont sok külső tényezőtől függ, és az idegrendszer a hozzá beérkező jelzések alapján változtatja a paramétereket. Melyek által közvetlenül hat a szervezet pH értékére is.

Amikor a légzésünk sérül, akkor számtalan tünettel találkozhatunk. Ezek a tünetek szerteágazóak, és a teljes testre valamint az életminőségre is hatással lesznek. Feltennék néhány kérdést:

  • Reggel fáradtan ébredsz?
  • Reggelre kiszárad- e a szád?
  • Előfordul- e, hogy nyálas a párnád?
  • Átizzadod- e éjjel a párnád?
  • Horkolsz?
  • Gyakran hideg kezed-lábad?
  • Éjjel fel kell-e kelned, hogy használd a mosdót?
  • Orrdugulással küzdesz-e?
  • Gyakran vagy feszült?
  • Előfordul e gyakori ásítozás, sóhajtozás vagy szipogás?

Ha a alábbi kérdések valamelyikére igen a válasz, akkor olvass tovább!

Túllégzés

Amikor nyugodtak vagyunk, a légzésünk is nyugodt, láthatatlan, csendes és az orron keresztül történik. Amikor valamilyen külső hatás ér minket, legyen az pozitív vagy negatív, a légzésünk azonnal megváltozik. Biztosan megfigyelted már egy rázós szituációban, vagy hatalmas örömödben, hogy a légzésed, gyorsabb és mélyebb, sóhajtozó, látható és hallható vagy éppenséggel meg-megáll. Amikor a hatás megszűnik a szervezet visszatér a nyugalmi állapotába, így a légzés is megnyugszik. A probléma a mai életmódban azzal van, hogy a felgyorsult világunkban olyan mennyiségű és intenzitású inger ér minket, ami miatt képtelenek vagyunk visszaállítani a szervezetet a nyugalmi állapotába. Így folyamatosan stresszben vagyunk. Az idegrendszerünk rendkívüli adaptációjának köszönhetően néhány paramétert átállít az érzékelőkben, hogy képes legyen megfelelni az igényeknek és máris tapasztalhatjuk a túllégzés (hiperventilláció) tüneteit.

A Buteyko légzéstréning gyakorlatai ezeket a problémákat is kepések orvosolni, amennyiben elegendő mennyiségben gyakoroljuk őket.

A túllégzés jelei

A légzés helye az orr, de előfordulhat az is, hogy hosszas orrnyálkahártyát érintő betegség okán, vagy fennálló allergiás tünetek miatt az orrjáratok átjárhatatlansága miatt a légzés a szájon keresztül történik, az orr helyett, ami egyenesen magával hozza a túllégzés okozta egyéb tüneteket is, mint a hideg kezek-lábak, a gyakori vizelési inger, feszes, merev izmok, fájó nyak vagy derék, horkolás vagy többszöri felébredés az éjszaka folyamán, ami miatt egész nap fáradt és enervált lehetsz. Túllégzés során a vérben lecsökken a szén-dioxid szintje, aminek hatására megfeszülnek az izomsejtek a teljes testben. A Buteyko légzéstréning gyakorlatai ezeket a problémákat is kepések orvosolni, amennyiben elegendő mennyiségben gyakoroljuk őket.

Pánik, szorongás

Aztán lehet, hogy a fent említett tünetek egyikét sem tapasztalod Magadon viszont küzdesz a pánikkal. A légzésed helyreállításával úrrá lehetsz a folyamatosan ismétlődő negatív gondolatok áradatán, így megfékezheted azt a lavinát, ami magával hozza a szapora légzést, a gyorsuló szívverést a szorongást és a dermesztő és bénító érzéseket. Amennyiben elsajátítod a gyakorlatokat és uralod a légzésed könnyedén megelőzheted a további rohamok kialakulását, ami aztán minőségi változást hoz az életedben. A légzés pánikra való hatására első kézből tudok mesélni Neked, mert én is megjártam a poklok poklát vele.

Rossz alvás, horkolás

Az a helyzet, hogy ha napközben a légzés, nem optimális, akkor éjjel sem lesz az. A horkolás a nagy mennyiségű levegő beáramlásának következtében a kiszáradt légutak rezonálása miatt következik be. Amennyiben a kiszáradt légutak vákuum alá kerülnek úgy a légzés időszakosan leáll ebből lesz az alvási apnoe. Amennyiben ez fennáll az idegrendszer folyamatosan mikro-ébredéseket eszközöl, hogy ne következzen be fulladás. Emiatt az alvási ciklusok sérülnek, és nem lesz pihentető az alvás. A légzésleállásokra jellemző az erőteljes izzadás a fej és a nyak vonalában.

Ha az itt olvasottak alapján úgy érzed, akár Rólad is írhattam volna ezt a pár sort, és szívesen belevágnál egy légzést javító/optimalizáló programba velem, akkor válaszd ezt a terméket.

  • Légzéstréning 1 alkalom 35.000,-
  • Légzéstréning 2 alkalom 30.000,-/ alkalom 60.000,-
  • Légzéstréning 4 alkalom 20.000,-/ alkalom 80.000,-

Foglalj időpontot most